Facebook Sayfanız Silinebilir !!!

DİKKAT!: Binlerce üyenizin bulunduğu Facebook sayfanız her an elinizden gidebilir.

Son günlerde birbiri ardına duyurduğu sürprizleriyle kullanıcıların beğenisini toplayan sosyal ağ sitesi, bu kez Facebook sayfalarını sildiği gerekçesiyle eleştiri oklarının hedefi oldu.

Facebook sayfalarına şüpheli erişimin tespit edilmesiyle sayfaları tamamen ortadan kaldıran Facebook'un bu hareketinin şirketlere olan maliyeti ise oldukça büyük oluyor.

123vouchercodes.co.uk'un direktörü ve aynı zamanda sahibi Ali Naqvi, 6 bin üyeye sahip sayfasının neden belirtilmeksizin silindiğini dile getirirken, bu sayfadan sitesine gelen yüzde 10-15 dolaylarındaki web trafiğinden de olduğuna dikkat çekti.

Facebook'tan konuyla ilgili yardım alamadığını belirten Naqvi, yeni bir Facebook sayfası açtığının; ancak kaybettiği üyelerin ve dolayısıyla trafiğin kendisine ciddi maliyeti olduğunun altını çizdi.

Facebook, şüpheli harekette sayfayı siliyor!

Facebook'ta sayfa kurucusunun diğer yöneticiler tarafından kurucu özelliğinin kaldırılabilmesinin büyük risk taşıdığına dikkat çeken güvenlik şirketi Sophos, Facebook'un bu tip durumlarda müdahelede bulunduğuna dikkat çekerken, silinen sayfaların ise yılların birikiminin bir anda yok olmasına sebebiyet verdiğine dikkat çekti. (chip online)

Yorumlar